​Jakie akcesoria powinny znaleźć się na biurku dziecięcym?

Dziecięcy pokój to miejsce, w którym powinny znaleźć się przedmioty służące tak nauce, jak i zabawie. Warto jednak zadbać o to, by rozmieszczenie ich w przestrzeni pomieszczenia nie było przypadkowe i umożliwiało łatwy dostęp do każdej rzeczy. Do przechowywania najważniejszych przyborów warto wykorzystać blat biurka. Jak zaaranżować tę przestrzeń, by nie odwracała uwagi dziecka, a przy tym pozostawała atrakcyjna i funkcjonalna? Podpowiadamy!

Organizery, pojemniki na akcesoria i artykuły piśmiennicze

Dzieci bywają często  dość chaotyczne. Warto więc ułatwić im utrzymywanie porządku i poprawić funkcjonalność dziecięcego pokoju tak, by każda ważna rzecz znalazła w nim swoje stałe miejsce. We wprowadzaniu ładu do pokoju malucha warto wykorzystać różnego rodzaju organizery i pojemniki na przybory szkolne. Wszelkie niezbędne przedmioty do aranżacji biurka dla pociechy znajdziesz w Galerii Wnętrz Domar — najlepsze meble dziecięce Wrocław.

Stojąca na biurku skrzynka z otworami na artykuły piśmiennicze? A może zawieszany nad blatem przybornik, który pozwoli maksymalnie zaoszczędzić miejsce? Możliwości jest mnóstwo. Warto także zadbać o to, by na biurku znalazło się przynajmniej jedno pudełko, gdzie będzie można umieścić przedmioty trudne do wpasowania w inne miejsce, dbając tym samym o estetykę przestrzeni.

Lampka biurowa

Lampka biurowa to akcesorium, które zdecydowanie powinno znaleźć się na dziecięcym biurku. Ułatwi ona wieczorną naukę i pozwoli wyraźnie widzieć czytany tekst. Wybierając lampkę, warto postawić na modele wyposażone w możliwość regulacji nachylenia i mechanizm obrotowy przy kloszu. Dzięki takiej funkcjonalności dziecko będzie mogło w każdej chwili samo dopasować kąt padania światła do swoich preferencji.

Podkład na biurko

Bawiąc się, ucząc lub przygotowując projekty do szkoły, dzieci często korzystają z kolorowych pisaków, kleju i wielu innych przyborów, które mogą pozostawiać trudnousuwalne ślady na powierzchni biurka. By tego uniknąć i upewnić się, że mebel nawet po wielu latach wciąż będzie wyglądał jak nowy, warto rozważyć umieszczenie na jego blacie wykonanego z tworzywa podkładu. Odpowiednio dobrane akcesorium uatrakcyjni wygląd biurka i znacząco poprawi komfort pracy. Zminimalizuje również ryzyko powstawania rys lub wgnieceń na powierzchni blatu.

Jak ustawiać akcesoria na biurku dziecięcym?

Umiejscowienie przyborów i akcesoriów powinno sprzyjać utrzymaniu koncentracji i nie rozpraszać dziecka, a przy tym umożliwiać mu łatwe znalezienie każdej potrzebnej w danej chwili rzeczy. Jeśli pociecha jest praworęczna, dobrym wyborem może być umieszczenie przyborów piśmienniczych po prawej stronie biurka, by ułatwić maluchowi sięganie po długopisy, kredki czy pisaki. Jeżeli biurko wyposażone jest w wysuwaną półkę na klawiaturę i podstawkę na monitor, wykorzystaj te elementy do zaaranżowania stanowiska komputerowego — w ten sposób zaoszczędzisz miejsce na blacie. Na biurku możesz również umieścić miniregały na książki czy zeszyty szkolne.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.